torek, oktober 07, 2014

Naslovi slovenskih geek filmov

Naslovi domačih uspešnic:
Originalna naslovnica dela Jara Procedura by TM
  • Na svoji bazi
  • Jara procedura
  • Dolina hroščev
  • Ne čakaj na code review
  • Dobri stari Visual Basic 3.0
  • Ne joči, Java
  • To so hrošči
  • Ko zorijo bugi
  • Formatiraj me nežno
  • Deseti fork
  • Moj ata, cobol programer
Iz svetovne produkcije:
  • Komu se rollbacka?
  • Starec in nodeJS
Vir:


Peter & Blue Team

ponedeljek, oktober 06, 2014

Čarobne jesenske barve

Jezersko
Nekateri vidijo jesen turobno, meni je vedno čarobna!

Postala tudi izbrana fotografija dneva v skupnosti Instagram Slovenija

sreda, julij 09, 2014

Menjava iPhone kamere - sam svoj mojster

Moj Applov iPhone 5 je že dlje časa puščal packo na vsaki fotografiji, ker pa je bil pred več kot letom pripeljan iz ZDA je bilo kar nekaj težav z iskanjem servisa, ki bi napako popravil v garanciji.

Kakor koli, zadevo sva popravila kar v domači delavnici. :)

Na levi nekoliko povečana packa, ki se je pojavljala na vsaki fotografiji. Na desni posnetek z novo kamero.

Odpiranje
Razdiranje
Osnovna plošča s kamero in bliskavico.

Preverjanje leče.
Bal sem se, da gre morda za prasko na leči, izkazalo se je, da je le ta v redu in da je dejansko potrebno zamenjati kamero (CCD senzor).

Sestavljanje in testiranje. Uspešno, hura!
Aja, večino dela je naredila moja boljša polovica, no jaz sem pa skuhal večerjo! :)

nedelja, maj 18, 2014

Žužek

Med klicanjem sosedovih ovac, nas je obiskal tale žužek:


In še ovčja družina


Baje bomo pri nas imeli dve! :)

sobota, april 12, 2014

iMac G3 Touch v Prirodoslovnem muzeju

Pred dnevi smo se potepali po Prirodoslovnem muzeju v Ljubljani, kjer domuje velikansko mamutovo okostje in mlada Leonora. Trenutno se pod isto streho skriva še kupica lutk, gruča kristalov in razstava o evoluciji, namenjena predvsem malčkom.

No, ker mene navadno zanimajo dinozavri preteklih deset, dvajset let mi je v "kraški jami", kjer domuje človeška ribica, v oko padel zaslon z interaktivno predstavitvijo le te. 

Že od daleč predstavitev deluje dokaj retro, ko pa sem v špranji med predstavitvenim panojem in zaslonom opazil napis "iMac" mi je bilo takoj jasno, da mora biti multimedija res zelo stara. Poslednji iMac s klasičnim katodnim zaslonom (iMac G3) je bil izdelan leta 2003, tako, da tale primerek v muzeju opravlja svoje že vsaj dobrih enajst let, predstavitev, ki jo pridno vrti vsak dan je pripravil profesor dr. Matija Gogala.
iMac, star mora biti blizu 15 let, še vedno pridno upravlja svoje delo
eden izmed redkih iMac G3 touch

Doma sem se lotil raziskovanja in ugotovil, da iMac z zaslonom na dotik sploh ni bil nikoli narejen v podjetju Apple, ampak ga je nadgradilo nemško podjetje Elo Touch Solutions, zadnji naj bi bili dobavljen v decembru 2001, kar pomeni, da je tale primerek star najbrž blizu štirinajst let! Upam, da bo po opravljeni službi dobil svoje mesto v Muzeju računalništva.

Črka "i" pred Mac označuje "Internet", je bil prvi računalnik, katerega je Apple tržil kot "Internet Ready" - pripravljen za Internet, imel je vdelan modem, vdelano mrežno kartico, USB priključke, vse skupaj je bilo z matično ploščo stisnjeno kar v prozorno barvito ohišje monitorja. Bil je vrhunec industrijskega oblikovanja (vsaj če ohišje primerjamo z dolgočasnimi PCji iz tedanjega časa), priljubljenost modela je podjetju omogočila počesano okrevanjem pred skorajšnjim finančnim zlomom.

English: Side view of a G3 equipped Apple iMac...
Predstavnik "mavrične" družine iMac G3
(Photo credit: Wikipedia)


Predstavitev iMac-a v maju leta 1998


Povezave:


četrtek, februar 20, 2014

Olympus C-2100

Pospravljanje in nostalgija, moj prvi digitalec iz preloma tisočletja. Olympus Camedia C-2100 Ultra Zoom, oznake pove, da gre za fotkič z 2mio točk in 10x optično povečavo.
Imel je vse kar so imeli veliki, dobro optiko, ročne nastavitve, nastavek za filtre, ...




torek, januar 07, 2014

Jezikovna analiza in profiliranje uporabnikov v spletnih skupnostih

Scout Badges
Scout Badges (Photo credit: psd)
Predavanja Jureta Leskovca, ki je že nekaj let redni profesor na Univerzi Stanford, v domačih logih so vedno zanimiva in izredno obiskana, saj prinaša najbolj vroče teme iz Silicijeve doline. V preteklem decembru je gostoval na Seminarju Out of the box v Mariborju.

Da s podrobno analizo podatkovnih sledi, katere puščamo na internetu, lahko izvejo o nas več, kot vemo sami o sebi, ni skrivnost. Zato sta bigdata in data science teme letošnjega leta, prav tako data scientist eden izmed bolj iskanih kadrov.

Prva tema se dotika jezikovne analize v spletnih skupnostih, z njimi lahko napovemo, kdaj bo uporabnik zapustil skupnost, koliko se bo poistovetil (približa jeziku skupnosti), ...

Druga tema so "značke", kot jih uporablja Foursquare ali StackOverflow, uporabniki in obnašanje uporabnikov. Prijetno poslušanje! ;)


Enhanced by Zemanta